Remember Me

MKS Otmuchów idzie po swoje!

wtorek 03 listopad, 2020

Otmuchów już od wielu lat bardzo prężnie rozwija się w świecie koszykówki. Kilka lat temu po doskonałym sezonie w trzeciej lidze awansował do wyższych rozgrywek. Aktualnie klub skupia swoją uwagę na szkoleniu młodzieży w wielu grupach wiekowych.

W ostatni weekend "najstarsza" drużyna MKS'u rozegrała inauguracyjny mecz w rozgrywkach Ligi Opolskiej U19. W zeszłą sobotę, zespół pod skrzydłami trenera Jarosława Oliwy pokonał w meczu wyjazdowym KSK Stal Brzeg przewagą 71 punktów! - 33:104. Terminarz jest napięty i już w poniedziałek Otmuchów pojechał do Opola by zawalczyć z Weegree AZS Politechnika Opolska II - młodzieżową sekcją pierwszoligowej drużyny. Po pierwszych dwóch kwartach, MKS prowadził w meczu 26:45 a druga połowa tylko potwierdziła wyższość Otmuchowa, który kolejny raz wygrał mecz trzycyfrowym wynikiem - 74-106.

Jeżeli otmuchowski zespół do lat 19 utrzyma dobrą formę to już niedługo zmierzy się ze śląskimi drużynami.