Username *
Password *
Remember Me

Pierwszy z trzech kroków wykonany

W pierwszym meczu barażu o prawo gry w PlusLidze PSG Stal Nysa pewnie pokonała 3:0 drużynę MKS Będzin. Pierwsze dwa sety gładko padły łupem Stalowców 25:20 i 25:16. W pod koniec trzeciej odsłony goście napędzili strachu kibicom i nyskim siatkarzom.

Widać, że w szeregach Nysan znów pojawił się syndrom trzeciego seta. Przyjezdni z Będzina byli blisko wygrania partii, ale ostatecznie na przewagi wygrali gospodarze – 27:25 i objęli prowadzenie w serii do trzech zwycięstw.

W piątek siatkarze PSG Stal Nysa jadą do Będzina. Jak mówili po meczu, po kolejne zwycięstwo. Trzeci mecz zostanie rozegrany 23 maja (poniedziałek) ponownie w Nysie. Aby pozostali w PlusLidze, muszą wygrać trzy mecze. W przeciwnym razie walka między tymi zespołami toczyć się będzie do pięciu pojedynków.

Podczas meczu hala przy ulicy Sudeckiej była wypełniona wiernymi kibicami i przypominała słynny „Nyski kocioł” z ulicy Głuchołaskiej. Atmosferę podgrzewał jak zwykle niezawodny klub kibica. Również z Będzina dotarł liczny klub kibica, co w połączeniu dawało potężną dawkę hałasu, który z pewnością przekraczał wszelkie dopuszczalne normy. Cóż, w hali było prawie trzy tysiące gardeł. W czasie przerwy jeden z siatkarzy MKS powiedział mi, że jak wyszedł na boisko to drżały mu łydki.