Remember Me

Dominacja Nysy w zachodniej części kraju!

poniedziałek 21 luty, 2022
fot: IgnerHome Basket Nysa fot: IgnerHome Basket Nysa

Ignerhome Basket Nysa zwyciężył z BC Swiss Krono Żary 100:69. Jest to już 6 wygrana z rzędu a 12 w sezonie.

Podczas sobotniego pojedynku Nyscy zawodnicy z Michałem Ignerskim na czele bardzo szybko przystąpili do ataku! Po pierwszej połowie podopieczni Tomasza Włodowskiego schodzili do szatni z 20 punktami na plusie. W momencie gdy to gospodarz powinien atakować, Ignerhome w 7 minut podwoił przewagę w meczu. Ostatecznie mecz zwolnił, Żary odrobiły kilka punktów a nysanie tylko kontrolowali sytuację. Najlepszym zawodnikiem meczu był wspomniany już legendarny Igi. Prezes nyskiego klubu zdobył 39 punktów, zaliczył 11 zbiórek i dał 2 asysty.

Kolejny mecz Basket rozegra już w najbliższą środę w Hali Nysa. O 19:00 rozpoczną się Derby Opolszczyzny, w których naszym gościem będzie Pogoń Prudnik, która jeszcze sezon temu występowała na pierwszoligowych parkietach.