Password *
Remember Me

Baraże coraz bliżej

poniedziałek 21 luty, 2022

Nyscy siatkarze wyjazdowe starcie w 21. kolejce PlusLigi rozpoczęli z górnego c. W pierwszym secie PSG Stal Nysa dosłownie rozgromiła GKS Katowice 25:13. Był to najkrótszy set tego meczu i trwał 25 minut. W drugiej odsłonie zaczęli przeważać gracze z Katowic, co dało GKS wygraną do 25:20. Kluczowym dla Nysan okazał się set numer trzy.

Najpierw Stal odrobiła straty (6:10, 8:12 i 12:15), by w końcówce mieć cztery piłki setowe. Po jednej z nich skuteczny atak wykonał Zouheir El Graoui kończąc trzecią odsłonę korzystnym dla siebie wynikiem w setach 2:1. Stalowcy cieszyli się z prowadzenia. Tymczasem o weryfikację wideo poprosił trener GKS Grzegorz Słaby. Okazało się, że rozgrywający Marcin Komenda przeszedł przy wystawie całą stopą linię środkową. Zespoły grały więc dalej, a GKS po ataku Jakuba Jarosza od razu wykorzystał pierwszą piłkę setową. Trwający 36 minut trzecią odsłonę wygrali gospodarze 29:27.

Katowiczanie poszli za ciosem w czwartej partii. Przy stanie 6:6 w polu zagrywki GKS pojawił się Kuba Jarosz. Zaserwował dwa asy i kilka bardzo trudnych piłek i gospodarze szybko objęli prowadzenie 11:6 i nie oddali go już do końca. Na nic zdała się świetna gra Kamila Kwasowskiego który był najskuteczniejszym graczem Stali. Niestety, nie miał wystarczającego wsparcia ze strony kolegów. Stalowcy przegrali czwartego seta 25:20 i mecz 1:3.

Następny mecz zostanie rozegrany 5 marca w Nysie. PSG Stal podejmować będzie znajdującą się na piątym miejscu w tabeli drużynę Indykpol AZS Olsztyn. Stal, która dotąd wygrała tylko dwa mecze, już chyba pogodziła się ostatnim miejscem i koniecznością gry w barażach. Dość powiedzieć, że prezes kluby z Nysy Robert Prygiel w ostatnich dniach prowadzi z władzami PLS rozmowy o ewentualnym przyspieszeniu rozgrywek 1. ligi tak, żeby Stal nie musiała zbyt długo czekać na mecze barażowe.

W meczu było kilka nyskich akcentów. Komisarzem zawodów był Jarosław Stancelewski, były zawodnik i kapitan AZS Stal Nysa. Komentatorem meczu w Polsacie był Maciej Jarosz, były trener nyskich siatkarzy. Kuba Jarosz, (zresztą syn Macieja) urodził się Nysie.

GKS Katowice – PSG Stal Nysa 3:1 (13:25, 25:20, 29:27, 25:20)