Password *
Remember Me

Fatum tie-breaka przełamane!

piątek 21 styczeń, 2022

W czwartkowym meczu 1/8 finału Tauron Pucharu Polski siatkarze Stali Nysa wygrali z drużyną Cerrad Enea Czarni Radom 3:2. Tym samym drużyna z Nysy w PP zanotowała już drugie zwycięstwo i zameldowała się w ćwierćfinale. W ćwierćfinale siatkarzy Stal Nysa czeka bardzo trudne zadanie ponieważ zmierzą się z liderem PlusLigi Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Mecz o prawo gry w ćwierć finałe PP rozegrano w Radomiu. Pierwszego seta Nysanie przegrali 23:25. Druga odsłona to zdecydowane zwycięstwo siatkarzy z Nysy nad Radomiem 14:25. W kolejnym secie Stalowcy poszli za ciosem i po wyrównanej walce wygrali trzecią odsłonę 25:23. W czwartym secie Czarni zdołali wyrównać stan meczu a ich punktowy blok ustalił wynik na 25:23. Czas na tie-break.

Radomianie rozpoczęli decydującego seta od dwóch wygranych akcji, ale Nysanie szybko wyrównali. Przy zmianie stron, po błędzie Czarnych, punkt zaliczki miała Stal 8:7. Radomianie nie ustrzegli się błędów w dalszej części tej partii z czego skorzystali Nysanie odskakując na trzy oczka 11:8. Wassim Ben Tara skutecznym atakiem wywalczył piłkę meczową 14:9, a spotkanie zakończyła pomyłka Radomian w ataku 15:11. Tym samym Stal Nysa przełamuje złą passę w tie-breakach wygrywając w Radomiu mecz 3:2.

W ćwierćfinałach Pucharu Polski zagrają drużyny: Trefl Gdańsk, GKS Katowice, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Warta Zawiercie, Projekt Warszawa, Projekt Warszawa oraz Stal Nysa. Ostatnią, ósmą drużynę poznamy 26 stycznia, będzie to zwycięzca pojedynku Skra Bełchatów – Resovia Rzeszów.

W sobotę, 22 stycznia drużynę Daniela Plińskiego czeka ciężki pojedynek w ligowej kolejce z zajmującą szóste miejsce ekipą Resovii Rzeszów. Mamy nadzieję, że niesiona falą Stal pokona gospodarzy. Trzymamy kciuki!