Password *
Remember Me

Promują powiat na arenie ogólnopolskiej oraz światowej!

poniedziałek 28 luty, 2022

Starostwo Powiatowe w Nysie nagrodziło sportowców, za mistrzowskie osiągnięcia w swoich dziedzinach. Ich sportowe działania promują nasz powiat nyski na arenie ogólnopolskiej oraz światowej.

Listy gratulacyjne oraz bony upominkowe otrzymali:

Sebastian Stanek - zawodnik trójbolu siłowego klasycznego. Posiada liczne osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej w TSK, zarówno w startach akademickich, jak i w startach w federacji IPF oraz EPF. Sebastian należy do kadry narodowej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójbolu Siłowego.

Oliwier Walczak - zdobył znaczące nagrody. Zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Taekwon-do w Grodkowie, 2. miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Świebodzicach oraz 2. miejsce Walki Bong Matsogi.

Julia Piesiak - jest zawodnikiem Polskiej Federacji Taekwon-do. Może się pochwalić wieloma osiągnięciami m.in. Julia zdobyła 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w 2019 r.,  2. miejsce w Mistrzostwach Polski w 2021 r..

Maja Szpak - zawodniczka Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Zdobyła srebrny medal  podczas Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym.

Podziękowania za upowszechnianie i promowanie sztuk walki w naszym regionie otrzymał  Arkadiusz Bukała Prezes Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Podziękowania odebrała Agnieszka Maciejczyk wiceprezes Klubu.