Remember Me

Basket Nysa kończy sezon

poniedziałek 04 kwiecień, 2022
fot: IgnerHome Basket Nysa fot: IgnerHome Basket Nysa

Ignerhome Basket Nysa kończy przygodę w tegorocznych PlayOff'ach. Wczoraj w Kątach Wrocławskich zawodnicy Tomasza Włodowskiego rozegrali najważniejszy mecz sezonu. Na szali znajdował się awans do drugiej rundy fazy PlayOff.

Nysa spotkanie rozpoczęła z 9 punktowym zapasem, który zdobyła w domowym pierwszym meczu. Od pierwszych minut rewanżowe spotkanie prowadzone było pod dyktando gospodarzy z Dolnego Śląska. Po pierwszych 10 minutach, Kąty odrobiły różnice ostatniego meczu i wyszły na prowadzenie. Dalsza część spotkania była wyrównana a basket utrzymywał ciągły punktowy kontakt z rywalem. Zwycięzcę spotkania musiała wyłonić dopiero dogrywka, którą nysianie przegrali 16:11 a cały mecz 101:87.

W tyn sezonie Nysa zaliczyła najlepszy wynik rundy zasadniczej, którym jest zajęcie 5 miejsca w grupie D. Niestety nie udało powtórzyć się wyniku zeszłorocznych PlayOffów, kiedy to koniec sezonu nastał dopiero w ćwierćfinale Polski.

Drugoligowy sezon wraca na nyskie parkiety końcem września.