Password *
Remember Me

A jednak można wygrać!

wtorek 08 marzec, 2022

O takiej grze i takiej drużynie marzą nyscy kibice. Sporo emocji i radości dostarczył poniedziałkowy mecz siatkówki pomiędzy PSG Stal Nysa a Indykpol AZS Olsztyn. Gospodarze pewnie wygrali 3:1. Było to pierwsze zwycięstwo Stalowców przed własną publicznością w tym sezonie PlusLigi.

Pierwszy set stał pod znakiem wyrównanej walki, w której żadna ze stron przez długi czas nie była w stanie utrzymać jedno- lub dwupunktowego prowadzenia. Dopiero w samej końcówce dwa oczka z rzędu uzyskane blokiem dały olsztynianom dwie piłki setowe, a partię udanym atakiem pojedynek zakończył Torey de Falco. (25:23).

Bardzo podobny przebieg miała druga odsłona, ale od stanu 11:10 dla Olsztyna to Nysanie zdobyli pięć punktów z rzędu. Tę przewagę utrzymywali nie tylko dzięki szczelnym blokom i trudnym serwisom, ale także w wyniku błędów popełnianych przez rywali. W decydującą fazę seta PSG Stal Nysa wchodziła przy stanie 20:17. Stalowcy nie wypuścili z rąk punktowej przewagi i wygrali 25:21.

Drużyna AZS na początku trzeciej partii objęła trzy punkty prowadzenia, ale podopieczni Daniela Plińskiego nie odpuszczali. Od połowy seta znów rozgorzała wyrównana walka. Zarówno jedna, jak i druga strona popisywała się efektownymi atakami. W końcową fazę seta z minimalną przewagą ponownie wchodziła PSG Stal Nysa. Dobry atak Bartosza Bućko na 23:21 spowodował, że Stal Nysa zmierzała ku zwycięstwu w trzecim secie. Partię dobrym blokiem zakończył Maciej Zajder. Stalowcy oraz kibice cieszyli się z wygranej 25:21.

Czwarta odsłona spotkania rozpoczęła się od prowadzenia Stali Nysa 4:2. Dobrze funkcjonował blok Stali, a w trudnych momentach zawodnicy Daniela Plińskiego nie tracili głowy. Przeciwnicy, drużyna AZS Olsztyn rozbici psychicznie nie potrafili znaleźć antidotum na coraz mocniej rozpędzonych gospodarzy. Podsumowaniem było pewne zwycięstwo Nysan w czwartej odsłonie 25:16 i w całym meczu 3:1. W teamie gospodarzy wyróżniali się Zouheir El Graoui i Wassim Ben Tara. Bardzo dobrze funkcjonował nyski blok. Najlepiej punktującym zawodnikiem Stali był Zouheir El Graoui, który wywalczył 23 punkty, w tym 19 w ataku, 2 blokiem i 2 z zagrywki. W ataku zanotował 66% skuteczności i został wybrany MVP spotkania.

PSG Stal Nysa do rozegrania ma jeszcze cztery spotkania i aktualnie do zajmującego 13. pozycję Ślepska Malow Suwałki traci siedem punktów. W sobotę, 12 marca PSG Stal Nysa zagra wyjazdowe spotkanie z Cuprum Lubin.