Password *
Remember Me

Nysę wchłonęła Warta

poniedziałek 14 luty, 2022

W spotkaniu 20. kolejki PlusLigi PSG Stal Nysa przegrała w sobotę z Aluron CMC Wartą Zawiercie 1:3. Stalowcy zdołali wygrać tylko jednego seta w starciu z mocną ekipą z Zawiercia. Podopieczni Daniela Plińskiego walczyli, ale to w końcówkach Aluron CMC Warta Zawiercie narzucała swoje tempo gry.

Siatkarze z Nysy rozpoczęli spotkanie z animuszem (6:2), ale zawiercianie szybko odrobili straty (9:9). I wówczasi rozpoczęła się wyrównana walka obu ekip. Nie brakowało zaciętej walki i ciekawych wymian piłek oraz komentarzy pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Pod koniec (21:22) zaiskrzyło pod siatką i arbiter wezwał do siebie graczy obu drużyn. Temperamenty zostały ukrócone. Stalowcy zdołali ugrać jeszcze oczko, przeciwnicy trzy. Set zakończył asem serwisowym Maximiliano Cavanna - 25:22.
Początek drugiej odsłony to pojedynek na punktowe zagrywki. Już na początku po dwa asy serwisowe zaliczył Dawid Konarski i Facundo Conte. Stalowcy nie byli gorsi i piłkę w boisku dwa razy posłał Zouheir El Graoui. Zagrywka odegrała ważną rolę również w dalszej części seta. Zawiercianie mieli słabszą skuteczność w ataku, co skrzętnie wykorzystali gospodarze wygrywając drugą odsłonę 25:22.
Trzeciego seta lepiej rozpoczęli zawiercianie (7:3). Nysanie zdołali wyrównać (9:9), lecz to przyjezdni powoli odbudowali przewagę. Warta poprawiła skuteczność w ataku, a ekipa z Nysy zaczęła popełniać coraz więcej błędów własnych. W końcówce gospodarze nie zdołali już złapać kontaktu i przegrali takim samym wynikiem jak pierwszego seta - 22:25.

Czwarta odsłona była już mniej zacięta od poprzednich. Siatkarze z Zawiercia już od początku uzyskali przewagę (5:9), którą w środkowej części jeszcze powiększyli (12:18). W końcówce przyjezdni nie pozwolili PSG Stal na odrobienie strat. Zepsuta zagrywka Nysan przyniosła drużynie z Zawiercia zwycięstwo w secie 25:19 i w meczu 3:1.
PSG Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (22:25, 25:22, 22:25, 19:25)

MVP: Dawid Konarski

Składy:
PSG Stal: Nysa: Wassim Ben Tara, Zouheir El Graoui, Maciej Zajder, Marcin Komenda, Kamil Kwasowski, Moustapha M'Baye, Kamil Dembiec (libero), Patryk Szwaradzki, Kamil Dębski, Dominik Kramczyński, Patryk Szczurek
Trener: Daniel Pliński.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Facundo Conte, Patryk Niemiec, Miguel Tavares Rodrigues, Uros Kovacević, Michał Żurek (libero), Maximiliano Cavanna, Mateusz Malinowski, Piotr Orczyk
Trener: Igor Kolaković

Najwięcej punktów zdobyli:
PSG Stal: Wassim Ben Tara - 17, Zouheir El Graoui - 17, Kamil Kwasowski - 15, Moustapha M'Baye – 11,
Aluron CMC Warta: Dawid Konarski - 21, Uros Kovacevic - 17, Facundo Conte – 14,

Po meczu powiedzieli:

Michał Ruciak
Drużyna z Zawiercia była w naszym zasięgu. Wynik wskazuje, że naprawdę ta walka była i byliśmy cały czas na styku punktowo. Nie pierwszy raz wszyscy to widzą ale jednak zawsze nam czegoś brakuje. Szczególnie w końcówkach brakuje nam głowy z mocniejszymi zespołami, które seryjnie zdobywają po dwa - trzy punkty od dwudziestego punktu. My nie możemy tego ani nadrobić, ani ich przełamać. Te końcówki są naszą bolączką,

Marcin Komenda
Z perspektywy boiska wydaje mi się, że był to mecz na dobrym poziomie. Walczyły dwa zespoły, które chciały to spotkanie wygrać i zdobyć punkty. Można było odczuć, że był to mecz dużej walki. Niestety kolejny raz schodzimy z boiska pokonani. Zawiercianie postawili wysoko poprzeczkę i grali naprawdę dobrze.