Password *
Remember Me

Stal poległa w Kędzierzynie - Koźlu

środa 05 styczeń, 2022
Stal Nysa tylko w trzecim secie prowadziła wyrównaną walkę (foto arch) Stal Nysa tylko w trzecim secie prowadziła wyrównaną walkę (foto arch)

W derbach Opolszczyzny lepszy okazał się zespół z Kędzierzyna – Koźla pewnie pokonując Stal Nysa 3:0. Drużyna z Nysy tylko w trzecim secie nawiązała walkę z niepokonaną w tym sezonie Zaksą.

Już przed meczem było wiadomo, że Stalowcy mają mikre szanse na wygranie meczu. W pierwszym secie walka Nysan trwała do wyniku 7:7. Potem Zaksa przejęła inicjatywę zdobywając seryjnie 6 punktów i nie oddała prowadzenia do końca wygrywając 25:20. Druga odsłona, to jeszcze gorsza gra Stali a gospodarze urządzili sobie sparing z Nysą pokonując przyjezdnych 25:15.

Na przerwie trener Daniel Pliński wziął zawodników do szatni na rozmowę. Efekty było widać już po pierwszych minutach trzeciego seta. W pewnym momencie Stalowcy prowadzili 18:15. Kędzierzynianie doprowadzili do remisu 21:21. Jednak gospodarze byli czujni w końcówce, co w połączeniu z błędem Nysan w decydującym momencie dało im ważne dwa punkty (23:21). Kędzierzynianie wykorzystali więc swoją szansę i cieszyli się ze zwycięstwa 25:23