Wydrukuj tę stronę

Zostajemy w PlusLidze!

piątek 27 maj, 2022
fot: PSG Stal Nysa fot: PSG Stal Nysa

Po pełnym dramatyzmu, zwycięskim pojedynku barażowym z drużyną MKS Będzin, nyscy siatkarze zapewnili sobie dalszy pobyt w PlusLidze. Dopiero po wygranym tie-breaku.

Początek spotkania obfitował w błędy, szczególnie w polu zagrywki. Obie drużyny nie mogły sobie poradzić z zagrywką. Gospodarze prowadzili 8:6. Za sprawą skutecznej gry na siatce i celnych zagrywek Macieja Zajdera Stal odwróciła wynik. W dalszej fazie seta ze zmiennym szczęściem punktował Patryk Szwaradzki. W końcówce gospodarze zaliczyli serię punktów przy Pomyłka podczas zagrywki Kamila Kwasowskiego, Stal zakończyła seta wynikiem 22:25.
W drugim secie na boisku nie brakowało emocji. Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z zepsutymi zagrywkami. Czerwoną kartką ukarany został Marcin Komenda. W kolejnych akcjach Stal odrobiła niewielką stratę. Gospodarze zaczęli mieć problem ze skutecznością. Dobrą passę przy zagrywkach miał Komenda (16:20). Stal do końca pojedynku utrzymała przewagę i wygrała 25:22
Początek trzeciej odsłony należał do gospodarzy (4:1), w kolejnych akcjach obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek. Po obu stronach siatki mnożyły się błędy w polu zagrywki. Dobre wejście zaliczył Kamil Dębski, przy jego zagrywkach Stal odrobiła straty. Głównym punktującym Stali był El Graoui (14:14).  W kolejnych akcjach na prowadzenie wyszedł MKS Będzin. Pod koniec na tablicy widniał wynik 24:21. Ostatni punkt dla MKS padł po autowej zagrywce El Graouiego.
Pierwsze akcje czwartego seta grane były punkt za punkt. Jednak inicjatywa leżała po stronie gości, W kolejnych akcjach trwała walka na styku. Wynik wciąż oscylował wokół remisu (21:21). W końcówce MKS popełnił kilka niewymuszonych błędów (21:24). Decydującą akcję atakiem po bloku w aut skończył Ben Tara.

W tie-breaku Stal poszła za ciosem, po kontrataku El Graoui było 3:0. Po kolejnym asie Dębskiego było już 5:0 dla Stali. W ataku nie mylił się El Graoui (7:1). Przy stanie 8:3 dla gości nastąpiła zmiana stron. Jednak gospodarze byli tylko tłem dla rozpędzonych rywali. Kontratak Bućko i blok na Koppersie dały zwycięskie punkty Stali – 15:4.

jp

MKS Bedzin – Stal Nysa 2:3
(25:21, 21:25,  25:22, 22:25, 4:15)

Stan rywalizacji o prawo gry w PlusLidze (do trzech zwycięstw): 3-1 dla Stali Nysa,

Składy zespołów:

MKS: Gonciarz (1), Musiał (23), Swodczyk (8), Koppers (11), Ptaszyński (12), Ratajczak (8), Marek (libero), Kańczok
Stal: Zajder (10), Szwaradzki (9), Komenda (1), El Graoui (20), M’Baye (3), Kwasowski (2), Dembiec (libero),  Dębski (2), Bućko (11) Kramczyński (4), Ben Tarra (5), Szczurek