Wydrukuj tę stronę

Mistrz Polski nie dał szans Stali

poniedziałek 10 styczeń, 2022
Stalowcy nie obronili ataku Tomasza Fornala Stalowcy nie obronili ataku Tomasza Fornala

W sobotnim meczu Stal Nysa przegrała 0:3 z mistrzem Polski, drużyną Jastrzębski Węgiel. Chociaż wszyscy kibice, którzy wypełnili halę przy ulicy Sudeckiej byli sercem z nyską drużyną i życzyli jej wygranej to rozum mówił, że jest to rzecz raczej niemożliwa.

W przekroju całego meczu Nysanie w pierwszych dwóch setach równorzędna walkę toczyli do 10 punktów. Później przyjezdni wypracowali przewagę i spokojnie kończyli pierwszego seta wynikiem 25:18 i drugiego 25:16. Trzecia odsłona dostarczyła kibicom sporo emocji, gdyż gospodarze podjęli równorzędną walkę i gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 20:21 Stalowcy popełnili kilka błędów własnych, nie wykorzystali własnej zagrywki posyłając ja w aut i na tablicy pojawił się wynik 21:24 dla gości. Po odbiorze zagrywki przeciwnika i dobrym ataku było 22:24. Jednak to Jastrzębie miało piłkę setową i meczową a Jurij Gladyr jej nie zmarnował i było już po meczu.

W meczu od początku pojedynku do końca zagrał nowy zawodnik Stali - przyjmujący Zouheir El Graoul z Maroka. Po jego grze było widać, że drużyna wzmocni swój potencjał. Następny mecz Stal Nysa rozegra u siebie 15 stycznia ze Skrą Bełchatów.