Wydrukuj tę stronę

Stal dalej gra w Pucharze Polski

wtorek 28 grudzień, 2021
Zawodnicy Stali wreszcie złapali wiatr w żagle. (foto arch) Zawodnicy Stali wreszcie złapali wiatr w żagle. (foto arch)

Siatkarze Stali Nysa w 1/16 finału Pucharu Polski pewnie pokonali pierwszoligową drużynę Chrobrego Głogów3:0. W 1/8 finału spotkają się 19 stycznia z Cerrad Enea Czarni Radom. Ten pojedynek żółto-niebiescy również rozegrają na wyjeździe.

Początek meczu należał do Głogowian prowadząc 5:3, ale Stalowcy szybko wrócili do gry. Gospodarze z Głogowa nie odpuszczali i doprowadzili do remisu (11:11). Nysanie szybko zmobilizowali się, ważne akcje kończył Bartosz Bućko i Stal zaczęła budować sobie przewagę. (18:14). W końcówce seta dało sobie znać większe doświadczenie zawodników Stali Nysa. Asem serwisowym popisał się Bućko, a Moustapha M’Baye przypieczętował wygraną nyskich siatkarzy w pierwszym secie 25:22.

W początkowej fazie drugiej partii obie drużyny grały zrywami, a udane zagrania były przeplatane błędami. W środkowej fazie seta podopieczni Daniela Plińskiego zaczęli budować sobie przewagę. Im było bliżej końca seta przewaga Nysan rosła. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Mariusz Schamlewski, jego koledzy dołożyli szczelny blok i Stal pewnie triumfowała 25:17. W trzecim secie początkowo obie drużyny grały punkt za punkt, ale Stal po kilku udanych akcjach, asie serwisowym Schamlewskiego, atakach Wassima Ben Tary prowadzili 15:12. W końcówce serią udanych zagrań popisał się Szwaradzki, i Stalowcy przejęli inicjatywę na boisku wygrywając trzecią odsłonę 25:21 i cały mecz 3:0.

(JOTPE)

MVP: Michał Ruciak

Stal Nysa - Chrobry Głogów 0:3 (22:25, 17:25, 21:25)

Składy zespołów:

Stal Nysa: Szwaradzki, Dębski, Bućko, M’Baye, Schamlewski, Szczurek, Ruciak (libero), Komenda, Ben Tara, Kwasowski, Penczew

Chrobry Głogów:: Węgrzyn, Antosik, Janeczek, Biegun, Tubiak, Błądziński, Januszewski (libero), Polański, Troczyński, Ociepski, Kucharski, Kałkowski (libero)