Wydrukuj tę stronę

Inauguracja padła łupem gości

poniedziałek 27 wrzesień, 2021
fot: IgnerHome Basket Nysa fot: IgnerHome Basket Nysa

Koszykarskie rozgrywki wróciły do naszego miasta! W zeszłą sobotę drużyna Ignerhome Basket Nysa rozegrała inauguracyjny mecz w ramach 2 Ligi Mężczyzn. Rywalem gospodarzy w Hali Nysa był zespół BC Obra Kościan. Pierwsze minuty meczu należały do Nysy jednak to Kościan prowadził po pierwszej połowie spotkania 33:37. Drużyna Tomasza Włodowskiego dogoniła gości pod koniec 3 kwarty remisując w meczu 50 punktami. W ostatnich 10 minutach kilkukrotnie zmieniała się szala zwycięstwa, która ostatecznie przechyliła się na stronę gości, którzy pokonali Nysę 9 punktami - 61:70.

Najwięcej punktów dla Nysy zdobył Adam Cichoń - 15. Tuż za nim uplasował się Maciek Garwol z 14 oczkami na koncie! W pierwszej kolejce punktowali również:
M. Stachowicz 6, R. Chwastyk 8, R. Malitka 3, M. Krawiec 11, M. Mindowicz 4.

Kolejny mecz Ignerhome Basket Nysa rozegra na wyjeździe a ich rywalem będzie mocna drużyna zeszłego sezonu - Rycerze Rydzyna. Do Hali Nysa koszykówka wróci 9 października. Ignerhome zmierzy się z Team-Plast KK Oleśnica! Będzie to już drugi mecz tych drużyn podczas tegorocznej jesieni. Pierwsze spotkanie miało formę treningową i odbyło się w ramach przedsezonowego turnieju.